Microsoft Windows naudotojams derėtų būti budresniems – jų tyko nauji, kruopščiai parengti spąstai. Šį kartą tai netikras Windows apsaugos atnaujinimas, įrašantis butaforinę antivirusinę programą, prašančią sumokėti už neegzistuojančių virusų pašalinimą.

Patiklius vartotojus bandoma apgauti pranešimu apie naują Windows apsaugos atnaujinimą, kuris nukreipia į identišką Microsoft puslapio kopiją. Būtent jame ir bandoma vartotojui įpiršti kenksmingą programą. Sukčiai pasistengė savo brukamų atnaujinimų laiką suderinti su oficialiai Microsoft išleidžiamų programų atnaujinimo laiku, šitaip bandydami apgauti dar daugiau žmonių. Tačiau nuo oficialaus Microsoft atnaujinimų puslapio šis skiriasi tuo, kad jis atsidaro tik su Mozilla Firefox naršykle.

Taigi, jei Microsoft atnaujinimas atidaro Firefox naršylę, protingiausia būtų neįrašinėti jokių siūlomų programų, o tiesiog išjungti atidarytą puslapį. Patartina į tokius ir panašius naršyklėse iššokančius pranešimus, kurie siūlo atnaujinimus, žiūrėti atsargiau. Juos siųstis derėtų tik iš tikrai patikimų šaltinių.

Gegužės mėnesį į panašius spąstus buvo patekę ir Mac vartotojai. Netikra antivirusinė programa, pavadinta MAC Defender, MAC Security arba MAC Protector apgaule pateko į nemažą skaičių kompiuterių. Įrašyta programa apsimesdavo tikrinanti kompiuterį nuo virusų ir kitų kenkėjų, o vėliau, parodydavo didelį sąrašą neegzistuojančių virusų ir paprašydavo sumokėti, jeigu vartotojas nori jų atsikratyti. Kartais pati „antivirusinė“ atidarydavo keletą pornografinių puslapių, kad vartotojas patikėtų, jog jo kompiuteris tikrai pilnas kenkėjų.