Laikai, kai moterys galėdavo išvengti „vujeristų“, tiesiog pažvelgusios, ar niekas jų nestebi pro durų plyšį, jau istorija. 20-metis Kalifornijos gyventojas Trevoras Harvelas priminė, kad technologijos ne tik palengvina buitį, bet ir sukuria naujas galimybes pasitenkinti iškrypėliams. 

Vaikinas, dirbęs savo tėvo kompanijoje, buvo suimtas už tai, kad į atneštus taisyti kompiuterius įdiegdavo šnipinėjimo programą Camcapture, o vėliau, nuotoliniu būdu valdydamas kompiuterį, stebėdavo ir fotografuodavo persirenginėjančias ar besimaudančias moteris. Tyrimo metu surasta šimtai tūkstančių padarytų nuotraukų.

Išsirengti prieš kompiuterį savo aukas jis priversdavo sukūręs iššokantį pranešimą, kuriame buvo teigiama, kad yra problema su kompiuterio vidiniu sensoriumi. Tame pačiame pranešime buvo nurodyta, kaip elgtis tokiu atveju: kelioms minutėms padėti kompiuterį šalia karštų garų. Daugybė moterų, tuo patikėjusios, nusinešdavo kompiuterį į vonią ir palikdavo įjungtą, kol maudydavosi po dušu.

Tyrimas prieš T. Harvelą buvo pradėtas praėjusią vasarą, kai minėtasis pranešimas sukėlė įtarimą vienam Fulertono gyventojui, pamačiusiam jį dukros kompiuteryje. Nusikaltėlis buvo suimtas trečiadienį, tačiau paleistas už 50,000 USD užstatą.

Nors šiuo atveju šnipinėjimo programa buvo diegiama turint tiesioginį kontaktą su aukų kompiuteriais, specialistai primena, kad ją galima siųsti ir elektroniniu paštu. Norint to išvengti, reiktų pasirūpinti patikima, kokybiška antivirusine ir kovos su šnipinėjimu sistema. Be to, negalima ignoruoti akivaizdžių pavojaus ženklų: be jūsų noro užsideganti internetinės kameros lemputė ar judantis kursorius yra pakankamai aiškūs ženklai, rodantys, kad kompiuterį valdote ne jūs vienas.