Pasak naujausių gandų, pastaruoju metu labai suaktyvėjusią planšetinių kompiuterių rinką netrukus papildys naujas Microsoft produktas – planšetinis kompiuteris, kuris veiks su 2012 m. pasirodysiančia Windows 8 operacine sistema.

Nors oficialiai Microsoft neišplatino jokių pranešimų, tačiau Taivanyje, iš kur kilo gandai, neįvardinti šaltiniai teigia, jog procesorių šiam kompiuteriui kurs amerikiečių kompanija Texas Instruments (greičiausiai 1.8Ghz su OMAP4470 lustu). Likusias kompiuterio dalis gamins Taivanio arba Kinijos kompanijos.

Kadangi planšetiniai kompiuteriai ir jų privalumai vis dažniau traukia pirkėjų dėmesį, nei nešiojamieji ar stacionarūs kompiuteriai, akivaizdu, kad ši sritis gali būti labai pelninga. Tai jau pastebėjo Dell, HP, Acer ir Samsung gamintojai, išleidę savo firminius gaminius. Manoma, kad ir Microsoft norės savo pyrago dalies.

Gandus kursto ir tai, kad 2012 m. planuojamas Windows 8 pristatymas. Taigi, kartu su šia operacine sistema gali pasirodyti ir planšetinis kompiuteris. Microsoft tokią marketingo taktiką naudoja jau ne pirmą kartą. Panašiai buvo pristatytas Xbox 360 ir Zune. Be to, naujasis kompiuteris turėtų tiesiogiai konkuruoti su Apple iPad, nes nuo jo pasirodymo sumažėjo planšetinių kompiuterių, naudojančių Windows, pardavimų apimtys.