Sietle įsikūrusi energetikos technologijų bendrovė ClarianLabs užpatentavo prietaisą, pavadintą besisukančių stūmoklių generatoriumi (Rotary Pistons Generator (RPG)), kuris, tikimasi, padarys revoliuciją nešiojamų energijos šaltinių pasaulyje, ypač automobilinių.

RPG – portatyvus energijos šaltinis, naudojantis ne cheminius, o mechaninius procesus. Iš esmės tai labai nedidelis, tačiau itin veiksmingas variklis. Teigiama, kad jo galia turėtų būti iki 10 kartų didesnė už įprastų elementų – priklausomai nuo naudojamo kuro.

ClarianLabs paskelbtame patente rašoma, kad RPG yra sudarytas iš „indukcinės armatūros, besisukančios aplink strėlę stūmoklio viduje.“ Besisukdamos, prietaiso dalys generuoja elektros energiją.

RPG veikimui nereikia atskiro generatoriaus, starterio ar pavarų dėžės. Jis gali būti varomas įvairių rūšių kuru: benzinu, žibalu, propanu, etanoliu, metanoliu ar vandeniliu.

Kol kas RPG veikimas nebuvo pademonstruotas. Čadas Maglaku, ClarianLabs prezidentas teigė:

„Kol kas ši technologija yra pradiniame kūrimo etape. Šiuo metu ieškome partnerių, kurie norėtų prisidėti prie jos vystymo. Pavyzdžiui, ko nors iš apsaugos ar energetikos departamentų, automobilių gamintojų.“