Nauji JAV vyriausybės bandymai atskleidė, kad LightSquared kompanijos diegiamas ypač greitas plačiajuostis belaidis internetas gali trukdyti navigacinėms sistemoms, naudojamoms aviacijoje, kariuomenėje ir begalėje kitų sričių.

Sausio mėnesį Federalinė komunikacijų komisija (FCC) suteikė LightSquared leidimą visoje šalyje diegti naujosios kartos belaidžio interneto tinklą, kuris bandytų nukonkuruoti tokias sparčiojo interneto paslaugas teikiančias kompanijas, kaip AT&T ir Verizon. Tačiau praėjusią savaitę pasirodę bandymų rezultatai sukėlė nerimą, kad naujasis belaidis internetas gali būti nesuderinamas su GPS sistemomis.

Buvo numatyta, kad iki 2015 m LightSquared interneto ryšys apims iki 92% šalies teritorijos. Tačiau šis užmojis gąsdina GPS gamintojus ir jų vartotojus, tarp kurių daugybė vyriausybinių agentūrų ir kompanijų. LightSquared Interneto ryšys naudotų radijo bangų dažnį labai panašų į tą, kurį naudoja GPS sistemos. Bijomasi, kad jautrūs palydovai, reaguojantys į gana silpnus signalus, atkeliaujančius iš kosmoso, gali sutrikti, kai pradės veikti apie 40,000 galingų LightSquared siųstuvų.

„LightSquared tinklas gali sukelti milžiniškus trikdžius įvairiausiems GPS imtuvams.“ – teigė Džimas Kirklandas, Trimble Navigation viceprezidentas.

Sužinojusi apie šias problemas, FCC užtikrino, kad LightSquared nebus leista teikti jos interneto ryšio, kol problema nebus išspręsta. Reikalaujama, kad belaidžio interneto teikėja, spręsdama galimas problemas, bendradarbiautų su GPS gamintojais.