Aukščiausiasis JAV teismas atmetė Microsoft apeliaciją, kuria buvo siekiama sušvelninti seniai įtvirtintus reikalavimus, sprendžiant patentų pažeidimo bylas.

2009 m. nedidelė Kanados kompanija „i4i“ padavė Microsoft į teismą už jos sukurtos XML technologijos naudojimą kai kuriose Word versijose. 2009 m. vasarą „i4i“ bylą laimėjo. Tų pačių metų gruodį Rytų Teksaso teismas atmetė Microsoft apeliaciją ir priteisė „i4i“ kompanijai sumokėti daugiau kaip 290 mln. USD ir pakeisti XML technologiją Word programose. Microsoft atstovas Kevin Kutz nesutiko, kad „i4i“ patentas buvo galiojantis, todėl, pasak jo, jis negalėjo būti pažeistas.

2010 m. Aukščiausiasis teismas sutiko išklausyti Microsoft, kuri siekia patento nuosavybės teisių ir galiojimo nustatymo būdą. Microsoft, kurios užnugarį palaikė Apple, Google, Intel, Verizon, kelios automobilius, vaistus gaminančios kompanijos, norėjo pasiekti, kad būtų lengviau įrodyti patento negaliojimą. Tačiau šių metų birželio 9 d. jos prašymas buvo atmestas.

Po šio sprendimo Microsoft atstovai išplatino tokį pranešimą:

“Ši byla iškėlė į paviršių svarbų klausimą, susijusį su įstatymu, kuriuo ankstesnėse bylose buvo suabejojęs ir Aukščiausiasis Teismas. Mes esame įsitikinę, kad jį reikia pakeisti. Nors rezultatas ne toks, kokio tikėjomės, tačiau mes nenuleisime rankų ir toliau sieksime, kad būtų pakeistas įstatymas, kuris turėtų apsaugoti nuo piktnaudžiavimo patentų sistema, ir bandysime ginti išradėjus, kurie yra tikrieji patentų savininkai.“