Po Osamos bin Ladeno mirties kompiuterių apsaugos specialistai įspėja interneto vartotojus apie išaugusį skaičių kibernetinių nusikaltimų ir apgavysčių, susijusių su teroristų lyderio mirtimi.
Tai nėra išskirtinis ir naujas nusikaltėlių naudojamas metodas. Pasaulyje populiariausios ir skandalingiausios naujienos neretai išnaudojamos kibernetinių nusikaltėlių, kurie stengiasi apgauti interneto vartotojus, ieškančius informacinės (video ir nuotraukų) medžiagos internete.
Teroristo Osamos bin Ladeno mirtis yra labai gera galimybė kibernetiniams nusikaltėliams neteisėtai pasipelnyti, o jie netruko tuo pasinaudoti.
Kibernetiniai nusikaltėliai platina e-laiškus su nuorodomis į mirusio Osamos bin Ladeno nuotraukas. Pasitaikė internetinių žinučių su nuorodomis, nukreipiančiomis į filmuotą medžiagą, kurioje rodomas Osama bin Ladenas, skaitantis pirmadienio laikraštį, tuo paneigiant jo mirties faktą. Tačiau tokia sensacinga medžiaga nebuvo apsiribojama – paspaudus internetinę nuorodą vartotojai, patys to nežinodami, atidarydavo failus, įrašančius kenkėjišką programą į jų kompiuterį. Kibernetiniai nusikaltėliai ne kartą užkrėtė ir „Google“ paieškos sistemos vaizdų rezultatus.
Daugelio žmonių neatsiejama gyvenimo dalimi tapęs socialinis Facebook tinklas taip pat suteikia labai didelę ir perspektyvią erdvę apgaulėms. Kenkėjiškos internetinės nuorodos platinamos socialinio tinklo žinutėse ir komentaruose. Antivirusinės programinės įrangos Kaspersky Labs specialistų teigimu, Facebook socialiniame tinkle plinta apgaulingos reklamos, siūlančios nemokamas prekes, nes mirė žinomiausias visų laikų teroristų lyderis Osama bin Ladenas. Tačiau vartotojai, susigundę nemokamomis prekėmis ir paspaudę pateiktas reklamas, dažniausiai tampa tapatybės vagystės aukomis, nes būna nukreipiami iš vieno internetinio puslapio į kitą, kuriuose visuose jų prašoma pateikti vis daugiau asmens duomenų.
Pasinaudoję žiniasklaidos priemonėse mirgančiomis ir garsiai daugelio eskaluojamomis naujienomis, kibernetiniai nusikaltėliai įdiegia kenkėjišką programinį kodą į internetinį tinklalapį, kuris įrašo kenkrėjišką programą į vartotojo kompiuterį, kai vartotojas per apgaulingą nuorodą patenka į tinklalapį. Kenkėjiška programa, patekusi į vartotojo kompiuterį ir įrašiusi suklastotą programą, net i tokiu atveju dažnai apgauna patiklų vartotoją, nes yra panaši į tikrą kompiuterinės apsaugos priemonę, ir stengiasi įtikinti kompiuterio vartotoją įvesti savo kreditinės kortelės duomenis ir įsigyti pilną aukštos kokybės siūlomos programinės įrangos versiją.
Kiekvienas vartotojas visada turėtų būti budrus ir atsargus naršydamas internete ir ieškodamas jį dominančios informacijos – naudoti atnaujintą ir patikimą antivirusinę programinę įrangą bei ugniasienę. Ieškant naujienų, patartina lankytis tik gerai žinomuose ir patikimuose informaciniuose internetiniuose tinklalapiuose, o gavus e-laiškus, nekreipti dėmesio į juose pateiktas nuorodas.