Internetinėje erdvėje gausu elektroninių parduotuvių, aukcionų, socialinių tinklų, informacinių ir kitų komercinių tinklalapių, kuriais netrunka pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai.

Cenzic Inc ir Ponemon Instituto duomenimis 73% verslininkų savo verslui naudoja nesaugius internetinius tinklalapius, į kuriuos per pastaruosius du metus buvo įsilaužta mažiausiai vieną kartą. Tai parodo didelį verslo srityje dirbančių žmonių aplaidumą.

Daugelis verslo atstovų ir valdytojų nesirūpina kompiuteriniu saugumu, nes mano, kad tai nėra svarbu ir kad neverta investuoti į erdvės, kurios negalima apčiuopti rankomis, saugumą. Toks požiūris anksčiau ar vėliau padaro didelių nuostolių verslui. Tačiau jie nepagalvoja, kad kasdien jų ir jų darbuotojų išlaidos nereikšmingoms ir bevertėms prekėms mėnesio pabaigoje sudaro kur kas daugiau nei kainuotų jų internetinio tinklalapio saugumas. Tokie verslai dažniausiai pasikliauja savo tinklų ugniasienėmis ir mano esą saugūs. Deja, tai yra labai menka apsauga nuo kibernetinių nusikaltėlių.

Jeigu įvykdomas kibernetinis nusikaltimas ir nusikaltimo metu įsilaužiama į verslo tinklalapį, verslininkai turėtų nedelsdami pasirūpinti jo saugumu. Vieną kartą kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužus ir pažeidus internetinį verslo tinklalapį, tikėtina, kad toks išpuolis neužilgo vėl pasikartos. Tačiau iki šiol didžioji dauguma verslų net ir patyrę kibernetinių nusikaltėlių išpuolius, ieškodami saugumo spragų, tikrina tik mažiau nei 10% viso savo internetinio tinklalapio.

Kibernetiniai nusikaltėliai nepaliauja puldinėti komercinių tinklalapių, kuriuos valdo verslininkai, nes tai jau tapo neišsemiamomis aukso kasyklomis – atlygis gaunamas reguliariai ir būna labai didelis. Aplaidūs verslininkai, numojantys ranka į kibernetinius išpuolius prieš jų valdomus internetinius tinklalapius ir skiriantys mažai dėmesio jų saugumui, suteikia kibernetiniams nusikaltėliams daugiau progų neteisėtai pasipelnyti. Kibernetinio nusikaltėlio, puldinėjančio verslo tinklalapius, vidutinis mėnesio pelnas siekia 25 000 LTL. Tai yra kaina, kurią sumoka verslininkai, neskiriantys pakankamai dėmesio savo tinklalapių apsaugai.

Daugelio verslų kompiuterinis saugumas yra tik besivystančioje stadijoje. Juos nuo kibernetinių nusikaltėlių išpuolių ir sukeltų problemų sprendimo būdų skiria šviesmečiai. Verslininkai savo verslo efektyvumui pasitelkiantys internetinę erdvę arba tie, kurių verslas veikia tik interneto pagalba, turėtų į kompiuterinį saugumą investuoti kur kas daugiau pinigų ir laiko.

Verslininkai, norėdami sumažinti kibernetinių nusikaltėlių išpuolių riziką ir padaromą žalą, turėtų išsirinkti saugumo paslaugas, skirtas jų verslo internetinių tinklalapių, turinčių daug saugumo spragų, saugumui užtikrinti. Deja įtikinti verslo atstovus imtis saugumo priemonių, skirti tam daugiau dėmesio ir lėšų yra labai sudėtinga, nors apskaičiuota, kad, pavyzdžiui, vienas darbuotojas per mėnesį kavai išleidžia vidutiniškai net 70 LTL, kuriuos tikslingai panaudojus būtų galima efektyviai apsaugoti verslo internetinį tinklalapį.