Interneto vartotojai į savo el. pašto dėžutes sulaukė ir vis dar sulaukia apgavikiškų, spamo (masiškai siunčiami neprašyti elektroniniai laiškai) forma, kibernetinių nusikaltėlių siunčiamų el. laiškų, kuriuose skelbiamos įvairios su princo Viljamo ir Kate Middleton karališkomis vestuvėmis, susijusios skandalingos žinios. Smalsūs vartotojai, susidomėję gautuose el. laiškuose skelbiama informacija ir paspaudę ant pateiktų internetinių nuorodų, dažniausiai tampa kibernetinių nusikaltėlių aukomis.

Karališkos vestuvės, tapusios vienu didžiausiu metų įvykių, sukėlė didelį žmonių susidomėjimą įtakojusį užklausų, susijusių su vestuvėmis internetinėse paieškos sistemose (tokiose, kaip Google) išaugimą, taip pat tūkstančių internetinių naujienų ir įrašų pasirodymą internetiniuose naujienų tinklalapiuose ir tinklaraščiuose.

Balandžio 29 dieną įvykusių karališkų vestuvių laukė milijonai žmonių iš viso pasaulio, kurių nemaža dalis tikėjosi jas pamatyti internetu savo kompiuteriuose, tačiau dauguma net nenutuokė, kad tai gali būti labai pavojinga, nes įvykiai, pritraukiantys didelį skaičių žmonių, internete paskatina aktyviau veikti kibernetinius nusikaltėlius.

Dauguma verslininkų siekia legaliais būdais užsidirbti, pardavinėdami karališkų vestuvių atributiką didžiulėms minioms jaunavedžių gerbėjų, o kibernetiniai nusikaltėliai tuo tarpu pelnosi iš populiariausių vestuvių reklamavimo, vogdami vartotojų asmeninius duomenis (bankų sąskaitų, kreditinių kortelių numerius ir t.t.).

Norton antivirusinės programinės įrangos specialistai nuo kovo mėnesio pastebėjo phishingo apgavysčių (paprastai naudojančių el. laiškuose prikabintus failus, užkrėstus kenkėjiškomis programomis) suaktyvėjimą ir internetinių paieškos sistemų rezultatų, susijusių su karališkomis vestuvėmis ir nukreipiančių į internetinius tinklalapius, užkrėtimą kenkėjiškomis programomis.

Kibernetiniai nusikaltėliai pasistengia, kad jų užkrėsti internetinių užklausų terminai būtų aukštose paieškos sistemų pozicijose. Vartotojai, paspaudę ant užkrėstų nuorodų, yra nukreipiami į internetinius tinklalapius, kuriuose esančios kenkėjiškos programos užkrečia vartotojų kompiuterius, ieškodamos svarbių asmeninių duomenų.

Norton bendrovės ekspertai nustatė, kad „Google“ internetinėje paieškos sistemoje, iš 100 pirmųjų  paieškų rezultatų, ieškant frazės “royal wedding gown sketches” (liet. „karališkų vestuvių suknelės eskizai“), 22 internetinės nuorodos buvo užkrėstos, o iš 100 pirmųjų „Google“ paieškos užklausų, ieškant frazės “royal wedding ceremony details” (liet. „karališkų vestuvių ceremonijos detalės“), buvo užkrėstos 10, lygiai tiek pat, kiek ir frazės “royal wedding time” (liet. „karališkų vestuvių laikas“) užklausų.

Interneto vartotojai galėtų sumažinti tokių kibernetinių nusikaltimų riziką. Jie turėtų susilaikyti nuo gautuose el. laiškuose esančių internetinių nuorodų, žadančių paviešintą karališkų vestuvių filmuotą medžiagą ar bet kokią kitą tariamai slaptą ir skandalingą informaciją. Vartotojai, ieškodami juos dominančios informacijos, norėdami sužinoti paskutines naujienas, turėtų lankytis tik patikimuose ir gerai žinomuose internetiniuose tinklalapiuose. Be abejo kiekvienas kompiuterio vartotojas naudojamame kompiuteryje turėtų visada naudoti reguliariai atnaujinamą antivirusinę programinę įrangą.