Gegužės 23 d. “Sony“ bendrovė paskelbė, kad per šiuos finansinius metus ji numato išpuolius prieš „PlayStation“ tinklą, kurie bendrovei kainuos 14 mljrd. jenų (170 mln. USD).

Kovo mėn. nenustatyti kibernetiniai nusikaltėliai pirmą kartą sudavė stiprų smūgį „PlayStation 3“ žaidimų konsolės paslaugų tinklui. Įsilaužėliai, neteisėtai įsiskverbę į sistemą, pavogė asmeninių duomenų iš apytiksliai 77 milijonų „PlayStation“ ir taip pat „Sony“ priklausančio „Qriocity“ paslaugų tinklo vartotojų sąskaitų. Antrasis kibernetinių nusikaltėlių išpuolis buvo nukreiptas į „Sony Online Entertainment“ tinklą, naudotą kompiuteriniams žaidimams.

„Sony“ bendrovės atsakas į kibernetinius išpuolius buvo sistemos išjungimas. Ji keletui kompiuterinio saugumo bendrovių pavedė atlikti teisminius patikrinimus ir atstatyti jų apsaugos sistemą.

Kibernetiniai nusikaltėliai neteisėtai pasisavino vartotojų vardus, el. pašto adresus, slaptažodžius, prisijungimo vardus ir apsaugos klausimus. Dar nėra žinoma prie kelių vogtų vartotojų kreditinių kortelių galėjo būti prisijungta. Anot „Sony“ CFO Masaru Kato, iki šiol jie nepatvirtino jokio neteisėtų asmeninės informacijos ar kreditinių kortelių panaudojimo.

Tokijo naujienų konferencijoje M. Kato pranešė, kad jų teikiamų paslaugų vartotojai daugelyje šalių gavo pasiūlymus metams laiko pasinaudoti apsaugos programomis nuo tapatybės vagysčių ir nemokamus kompiuterinius žaidimus. „Sony“ bendrovės patirtų išlaidų sąmata apima taip pat ir šiuos veiksmus bei su šiuo įvykdytu nusikaltimu susijusias teisines išlaidas.

Visos išlaidos bus įtrauktos į „Sony“ bendrovės finansinių metų ataskaitą. „Sony“ atstovai teigia, kad apie tai pranešė, nes tikisi, kad jų finansinių metų pabaigos grynasis nuostolis sieks 260 mljrd. jenų, dėl išlaidų, susijusių su JAV visuotinai pripažintais apskaitos standartais (GAAP).

Kovo 11 d., likus trims savaitėms iki finansinių metų pabaigos, Japoniją sukrėtė žemės drebėjimas ir cunamis, tačiau nors jis šaliai sukėlė milžiniškų nuostolių ir taip pat paveikė „Sony“ bendrovės vietinių operacijų vykdymą ir sumažino vartotojų skaičių, bet jos metiniams veiklos rezultatams stichijų sukelti padariniai neturėjo didelės įtakos, nes pasirodė besibaigiant finansiniams metams.

„Sony“ apskaičiavimais, stichijų padariniai 22 mljrd. jenų sumažino jų produkcijos pardavimus ir jie patyrė 17 mljrd. jenų su žemės drebėjimu susijusių išlaidų.

Bendrovės atstovų teigimu, jų praėjusių metų pardavimai siekė apie 7.2 trilijonus jenų.

„Sony“ bendrovės veiklos pelnas sieks apie 200 mljrd. jenų, o išlaidos pagal GAAP bus apie 260 mljrd. jenų.