Stichinės nelaimės JAV vyksta kiekvienais metais. Šiuo metu, didelė dalis pietų ir viduriniųjų vakarų kenčia nuo tornado ir potvynių sukeliamų nuostolių. Greitai plintantys gaisrai palietė ir pietvakarių teritorijas. Neužilgo rytinė ir Golfo pakrantės bus siaubiamos uraganų.

Stichinės nelaimės padaro daug nuostolių gyventojams, po kurių jie dažnai turi pradėti kurti savo gyvenimą nuo pradžių. Visa tai labai apsunkina asmeninių dokumentų praradimas. Tokiais atvejais būna kur kas sunkiau susitarti ir gauti pagalbą iš pagalbą po katastrofų teikiančių bendrovių ir kitų suinteresuotų institucijų.

Nusikaltėliai netrunka pasinaudoti nuo stichinių nelaimių nukentėjusiais žmonėmis. Neretai ten, kur praūžia tornado ar įvyksta kita stichinė nelaimė, pasirodo nusikaltėliai, apsimetantys įvairių bendrovių atstovais, žadančiais atstatyti jūsų nuosavybę. Taip pat gamtos stichijų aukos turėtų saugotis duomenų „žvejybos“ apgavysčių, kurias vykdo kibernetiniai nusikaltėliai, atsimetantys bendrovėmis, pametusiomis jūsų asmeninius duomenis.

„Tapatybės vagysčių informacijos centras“ (ITRC) rekomenduoja skirti šiek tiek laiko veiksmų plano apgalvojimui, kurio reikėtų imtis, jeigu tektų susidurti su gamtos stichija, norint neprarasti svarbių dokumentų ir išvengti tapatybės vagystės rizikos.

San Diege įsikūrusio IRTC įkūrėjos ir vadovės, Lindos Foley teigimu, kiekvienas turėtų įsitikinti turintis visų svarbių dokumentų (gimimo, santuokos, mirties liudijimus, vairuotojo pažymėjimo, paso, medicininių ir draudimo duomenų, socialinio draudimo kortelių, teisinių dokumentų, imigracijos ar įsivaikinimo dokumentų, namų gyventojų nuotraukų) kopijas.

Visi dokumentų originalai turėtų būti laikomi vienoje saugioje vietoje, atskirtoje nuo dokumentų kopijų – geriausia vieta yra seifas banke. Dokumentų kopijos turėtų būti laikomos lengvai pernešamoje ir užrakinamoje saugioje daiktų dėžutėje saugioje ir nesunkiai prieinamoje namo dalyje, kurią būtų galima lengvai pasiimti kartu su savimi evakuacijos atveju. Visa tai yra labai svarbūs veiksmai, nes per stichines nelaimes gali nukentėti ne tik žmonės, bet ir bankai ar kitos institucijos, o tai reiškia, kad originalūs dokumentai gali būti nesugrąžinamai prarasti.

Lengvai pernešamoje ir užrakinamoje saugioje dėžutėje turėtų taip pat būti ir kopijos visko, kas yra žmogaus piniginėje. Tokia dėžutė užtikrins, kad praradus piniginę su vertingais dokumentais, išliks jų kopijos. Žmonės taip pat turėtų nepamiršti pasirūpinti kompiuteryje esančių failų saugumu ir išsaugoti jiems svarbius kompiuterinius failus nešiojamose laikmenose, kurias nelaimės atveju galėtų greitai pasiimti kartu su savimi. Mobiliųjų telefonų numeriai turėtų būti įrašyti ne tik mobiliuosiuose telefonuose, bet ir užrašų knygutėje, jeigu būtų prarastas (arba išsikrautų mobiliojo telefono baterija) mobilusis telefonas.