FTB agentai, kovojantys su tarptautiniu kibernetiniu nusikalstamumu, susidūrė su nusikaltėliais, kurių pėdsakai veda į atokius Kinijos kampelius.

Federalinių tyrimų biuro kibernetinių nusikaltimų tyrėjai, tarptautiniu mastu informavo JAV verslininkus apie tai, kad milijonai dolerių buvo neteisėtai pervesti iš verslo sąskaitų, esančių JAV bankuose į bankus, esančius atokiuose Kinijos pakrantės regionuose, netoli Rusijos sienos.

Teisėsaugos institucijos teigimu, akivaizdu, kad teisėtai veikiančios Kinijos ekonominės ir prekybos bendrovės, lėšų pervedimo telegrafu būdu (į Heilongjiang provinciją), pavogė mažiausiai 11 mln. USD.

JAV ekspertai dar nežino, kokių veiksmų imtis dėl šios apgavystės, kuri per pastaruosius metus įvykdyta 20 kartų. Vis dažniau problema, kurią aptinka ir nustato FTB agentai, tampa tendencingu reiškiniu. Tirdami šį nusikaltimą agentai nustatė Kinijos nusikaltėlių bandymą neteisėtai išvilioti iš JAV verslų apie 20 mln. USD.

Nusikaltimo planas paskatino FTB Internetinių nusikaltimų skundų centrą (IC3) greitai atskleisti nusikaltimo bylą ir pateikti ypatingai detalų problemos, su kuria jie susidūrė, aprašymą.

Iki šiol teisėsaugos institucijoms nežinoma kokie asmenys slypi už šių nepatvirtintų pervedimų, ar į Kinijos bankų sąskaitas neteisėtai pervestos lėšos buvo paskutinė pinigų pervedimo vieta, ar vis dėlto lėšos vėliau nukeliavo kažkur kitur, ir kodėl teisėtai veikiančios bendrovės gavo nepatvirtintas lėšas.

Teisėsaugos institucijų atstovų teigimu, verslai, į kuriuos yra nusitaikę kibernetiniai nusikaltėliai, turi sąskaitas vietiniuose bankuose ir kredito unijose, o nusikaltėliai, nesunkiai užkrėtę nieko nenutuokiančių bendrovių darbuotojų kompiuterius, gauna prisijungimų duomenis.

Federalinių tyrimų biuras patarė JAV bankams įspėti savo verslo klientus dėl bet kokių įtartinų lėšų perlaidų, susijusių su bet kuriais iš šių Kinijos uostamiesčių: Raohe, Fuyuan, Jixi City, Xunke, Tongjiang ir Dongning.

FTB biuras įsikūręs San Diege teigia, kad jie šiuo metu peržiūri turimą informaciją ir stengiasi išsiaiškinti faktus ir aplinkybes, susijusias su šia nusikalstama veikla.

Teisingumo departamento generalinis inspektorius paruoštoje ataskaitoje teigia, kad FTB sėkmingai kovoja su kibernetiniu nusikalstamumu JAV.

Tačiau ataskaitoje taip pat rašoma, kad FTB vadovaujamas Nacionalinis kibernetinių nusikaltimų tyrimų jungtinių užduočių padalinys (NCIJTF) turėtų toliau gerinti savo darbo metodus, kovojant su kibernetiniais išpuoliais ir pabrėžiama, kad šis padalinys su bendradarbiaujančiomis agentūromis ne visada dalindavosi informacija, susijusia su kibernetinėmis grėsmėmis.

Generalinio inspektoriaus Glenn Fine vadovaujami tyrėjai, dešimtyje iš 54 FTB biurų apklausė nedidelę dalį kibernetinių nusikaltimų tyrėjų. Iš 36 apklaustų agentų, 13 pripažino neturintys pakankamai reikiamų įgūdžių, rekomenduojamų kovojant su nacionalinį saugumą liečiančiais neteisėtais kompiuteriniais įsibrovimais.

JAV Senato saugumo komitete respublikonų lyderis teigė, kad situacija yra labai komplikuota, nes federalinė vyriausybė, siekdama kovoti su tokiomis grėsmėmis, tinkamai neapmokė savo profesionalų, kovojančių su kibernetiniais nusikaltimais. Taip pat Meino senatorė Susan Collins paskelbė pranešimą apie tai, kad viena trečioji apklaustų FTB kibernetinių nusikaltimų tyrėjų grupių stokoja teisminės ir analitinės ekspertizės žinių, reikiamų tinkamai ištirti kompiuterinius įsibrovimus.

FTB laikinasis direktoriaus pavaduotojas T.J. Harrington apgynė FTB biuro veiksmus, teigdamas, kad iš tikrųjų pranešimas atspindi, jog FTB sėkmingai pabaigė didžiąją dalį (20 iš 22) užduočių, kurias buvo užsibrėžę užbaigti iki 2010 m. kovo mėn. Taip pat T. J. Harrington sakė, kad FTB pakoregavo savo vidaus taisykles dėl dažnai keičiamų kibernetinių nusikaltimų agentų, todėl tai išspręs generalinio inspektoriaus išvardintas problemas.

Tačiau abi pusės sutiko dėl vieno: kibernetinių įsibrovimų mąstai toliau sparčiai auga, keldami vis daugiau problemų ir nuostolių, sukeldami didelį iššūkį teisėsaugos institucijoms.

Neteisėtų prisijungimų prie JAV vyriausybės kompiuterių skaičius išaugo nuo 2,172 (2006 m.) iki 3,928 (2007 m.) ir iki 5,499 (2008 m.). Tai yra naujausi viešai prieinami statistiniai duomenys. Kasmet keletas tūkstančių kompiuterinių neteisėtų įsibrovimų yra laikomi keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui.