Federalinio tyrimų biuro (FTB) darbuotojai gali prašyti kompiuterių vartotojų leidimo prisijungti prie jų asmeninių kompiuterių ir pasiimti iš ten tai, ko jiems reikia, o vartotojai net nežinos, kad tai, ką paėmė teisėsaugos pareigūnai, galėjo būti jų kompiuteriuose.
JAV teisėsaugos institucijos nuolat stengiasi didinti interneto saugumą, todėl FTB perėmė didelio masto Rusijos kibernetinių nusikaltėlių vykdomos neteisėtos veikos kontrolę, kurie buvo apėmę milijonus asmeninių kompiuterių ir lengvai galėjo prisijungti prie JAV diplomatinių, karinių ir teisėsaugos institucijų kompiuterinių sistemų.
FTB taikinys yra Robot network, teisėsaugos pareigūnų dar vadinamas Coreflood botnet. Tai yra Rusijos kibernetinių nusikaltėlių neteisėtai perimtų ir valdomų 2.3 milijonų asmeninių kompiuterių tinklas iš viso pasaulio. Per dešimtmetį pieš patenkant į teisėsaugos akiratį šiam tinklui pavyko atskleisti milžiniškus kiekius JAV asmeninių finansinių ir valstybinių duomenų. Daugiau nei milijonas botnet („zombių“ tinklas – didelis skaičius užkrėstų kompiuterių, kuriuos valdo ir neteisėtiems tikslams naudoja kibernetiniai nusikaltėliai) dalimi tapusių asmeninių kompiuterių buvo JAV.
Prieš trejus metus Coreflood per dieną pavogdavo šiek tiek daugiau nei gigabitą duomenų, o per metus – apie 500 gigabitų – tai yra milžiniška duomenų apimtis. Tačiau šį „zombių“ tinklą tyrusius teisėsaugos pareigūnus labiausiai jaudino ne kreditinių kortelių, piniginių perlaidų ar finansinių slaptažodžių neteisėtas pasisavinimas.
Pareigūnai išsiaiškino, kad Coreflood į Rusiją siųsdavo pagrindinius ir slaptus kompiuterinių sistemų, priklausančių mažiausiai vienai JAV ambasadai Viduriniuosiuose Rytuose, prisijungimo duomenis. Tai vyriausybės ir teisėsaugos institucijų atstovus neramino labiausiai. Negana to, šiais metais Coreflood botnet įsiskverbė į didelę dalį JAV kompiuterinių tinklų su šimtais tūkstančių kompiuterių, pagal Teisingumo departamento teismo bylų duomenis, priklausančių 17 valstijų ir vietinių valstybinių institucijų, tarp kurių buvo vienas policijos departamentas, trys oro uostai ir du gynybos rangovai, penki bankai ir finansų įstaigos, apie 30 kolegijų ir universitetų, maždaug 20 ligoninių bei sveikatos priežiūros įstaigų ir šimtai įvairių bendrovių.
Atsakingos teisėsaugos institucijos metų metus bando sustabdyti neteisėtus „zombių“ tinklus, tačiau siekiant visiškai sunaikinti nusikaltėlių kuriamus „zombių“ tinklus, FTB dabar nori imtis pakankamai drastiškų ir sudėtingų teisinių kovos su kenkėjiškomis programomis kompiuteriniuose tinkluose priemonių, tačiau tokiu būdu gali būti padaryta žala asmeninei informacijai. Tikimasi, kad bus sunaikintos tik kenkėjiškos programos.
Dabar internete veikia milijonai kibernetinių nusikaltėlių sukurtų „zombių tinklų“, kurie yra pavertę „zombiais“ arba „bot‘ais“ nieko apie jų buvimą nenumanančių vartotojų asmeninius kompiuterius į ir veikia pagal nusikaltėlių nurodymus. „Zombių“ tinklai, kurie yra anoniminiai ir pakankamai pigūs, kibernetiniams nusikaltėliams yra puiki galimybė vogti asmeninius bankinius rekvizitus ir atlikti internetinius išpuolius prieš bendrovių tinklalapius juos išjungiant, jeigu verslininkai nesumoka nusikaltėliams reikalaujamos piniginės sumos. Symantec antivirusinės programinės įrangos bendrovės duomenimis 2009 m. internete buvo beveik 7 mln. botnet. Kad ir koks galingas tapo Coreflood botnet, jis vis tiek jau yra pasenęs ir daugelis pačių naujausių antivirusinių programų turėtų sugebėti apsaugoti kompiuterius nuo tokio užkrėtimo.
Praėjusį mėnesį JAV Teisingumo departamentas ir FTB bandė susidoroti su Coreflood „zombių“ tinklu, naudodami metodą, kuris galėtų tapti geru pavyzdžiu ateityje efektyviau kovojant su „zombių“ tinklais. Teisėsaugos institucijos „zombių“ tinklų kontrolę perėmė įterpdamos į juos savo taip vadinamąjį „vadovavimo ir kontrolės“ kompiuterinį kabelį, per kurį valdomi tinkle esantys asmeniniai „zombiais“ tapę kompiuteriai.