Dėl gerai žinomo banko sąskaitų plėšiko – Zeus Trojos arklio – aptikto Android išmaniuosiuose telefonuose, gali labai nukentėti milijonai Android vartotojų.

Fortinet saugos bendrovės tyrėjai išsiaiškino, kad kibernetiniai nusikaltėliai naudoja suklastotą tapatybės patvirtinimo bankinėms operacijoms programą, kad paskleistų Zeus (arba Zbot) – liūdnai pagarsėjusį Trojos arklį, sukurtą vogti vienkartiniams slaptažodžiams, kuriuos siunčia bankai mobiliosioms operacijoms autentifikuoti.

Kenkėjiška bankinė programa yra dalis legalios Trusteer Rapport programos, kuri patvirtina, kad vartotojai saugiai prisijungė prie savo internetinio banko.

Fortinet būsimoms naujoms Android aukoms tvirtina: „Zeus seka visas ateinančias SMS žinutes ir persiunčia jas į nuotolinį tinklo serverį.“

Kibernetiniai nusikaltėliai, Zeus Trojos arklio pagalba gavę bankinius duomenis, gali panaudoti juos įvairiausiais būdais, pavyzdžiui, lengvai pasisavinti aukos banko sąskaitos turinį.

Zeus atsiradimas Android aplinkoje yra dar vienas smūgis Android vartotojų saugumui.

Per pastaruosius kelis mėnesius labai padaugėjo su Android platforma susijusių kenkėjiškų programų oficialioje Android App rinkoje, įskaitant DroidDream – Trojos arklį, vagiantį svarbius duomenis iš telefonų, kuris taip pat gali iš nuotolinių serverių į telefonus atsiųsti kenkėjiškus kodus.

Nuo praėjusių metų, Android kenkėjiškų programų padidėjimas siekia net 400 %. Jeigu Zeus Trojos arklys ir toliau sparčiai plis, šios Antroid platformos išmaniųjų telefonų vartotojai gali susidurti su begale naujų problemų.