JAV gali būti priversta perdaryti dar tik kuriamą ir neįvardytą naująją ginklų sistemą, nes iš gynybos rangovo duomenų bazės buvo pavogti techniniai dokumentai ir planai.

„Reuters“ ir „Aviaton week“ pranešė apie tai, kad JAV gynybos sekretorius William Lynn apie kibernetinį išpuolį informavo pranešime spaudai, kuris skirtas patobulintai kibernetinės gynybos strategijai, sukurtai tokių įsibrovimų prevencijos tikslais.

Pranešime spaudai Lynn taip pat komentavo, kad „užsienio žvalgyba“ buvo atsakinga ir už slapto ginklo techninių dokumentų vagystę, įvykusią kovo mėnesį, kurios metu pavogta beveik 24,000 dokumentų, tačiau Lynn atsisakė nurodyti, kuri šalis buvo atsakinga už šį išpuolį.

Gynybos sekretorius pridūrė: „Tai rimta problema, nes per praėjusį dešimtmetį iš gynybos rangovų vidinių tinklų užsienio kibernetiniai nusikaltėliai pavogė terabaitus informacijos. Per vieną kibernetinį išpuolį, kuris įvyko šį kovą, buvo pavogta 24,000 failų.“

Anot sekretoriaus, iš Pentagono ir jo rangovų pavogta informacija, apimanti smulkiausius detaliuosius išmatavimus ir orlaivių avionikos, sekimo technologijų, palydovų komunikacijos sistemų ir tinklo saugumo protokolų duomenis.

Sekretorius informavo, kad, reaguodami į tokius išpuolius, Gynybos ir Krašto apsaugos departamentai, bendradarbiaudami su keliomis gynybos kompanijomis, sukūrė bandomąją programą, kurios padės apsaugoti korporacijų tinklus.

„Šioje „Defense Industrial Base“ kibernetinėje bandomojoje programoje su gynybos rangovais arba jų interneto teikėjais dalijamasi įslaptinta informacija apie grėsmes ir apie pateikiamos informacijos pritaikymą tinklų gynyboje.“

Jungtinė Karalystė taip pat susiduria su rimtais gynybos informacijos nuostoliais. Daugelis analitikų, linkusių rodyti pirštu į Kiniją, pripažįsta, kad sužinoti, kas pradėjo kibernetinį išpuolį, iš tikrųjų labai sunku.