Kartu su šiandien (liepos 15 d.) pasirodysiančiu ilgai milijonų žmonių visame pasaulyje lauktu Hario Porterio filmu „Haris Poteris ir mirties relikvijos: 2 dalis”, kibernetiniai nusikaltėliai pradėjo naują nusikalstamą kampaniją, siekdami pavogti vartotojų tapatybes.

Saugos firmos PC Tools duomenimis, apgavikai nusitaikė į interneto vartotojus, siūlydami jiems piratinę filmo versiją, kai filmas dar net nebuvo pasirodęs.

Hario Poterio apgavystė plinta failų dalinimosi tinklalapiuose. Daugelis paieškos rezultatų vartotojus nukreipia į filmo „nemokamą atsisiuntimą“, turintį suklastotus prisegtus failus, bandančius priversti vartotoją apsilankyti tinklalapyje xxx.movieyt.com, tam, kad vartotojai galėtų gauti slaptažodį, kurio reikia naujam filmui žiūrėti.

Įvykdžius šiuos nurodymus, vartotojai raginami paspausti kitą nuorodą, kad „patvirtintų“ gautą slaptažodį. Paskutinis žingsnis – tai prašymas išsaugoti iš pažiūros patikimai atrodantį failą.

Tačiau, kaip ir kituose panašiuose kibernetiniuose nusikaltimuose, jame nėra jokio filmo, o įvykdžius apgavikų nurodymus, jiems yra suteikiami visi prisijungimai prie vartotojų kompiuterių.

Vartotojas, susidūręs su Hario Poterio apgavyste, turėtų ją ignoruoti ir niekada neatsisiųsti jokių įtartinų prisegtų failų.