Vakar (liepos 12 d.) saugos bendrovė Intego išleido pirmąją antivirusinė programą, sukurtą Apple iOS mobiliesiems prietaisams.

Intego VirusBarrier iOS leidžia iPhone, iPad ir iPod Touch vartotojams rankiniu būdu skanuoti savo prietaisus bei „aptikti ir išnaikinti visas žinomas kenkėjiškas programas, paveikiančias Windows arba Mac OS X.“

Intego teigimu antivirusinė programa apima „virusus, kirminus, Trojos arklius, suklastotas antivirusines programas ir kitų rūšių kenkėjiškas programas, kurias gali būti sunku aptikti“.

VirusBarrier iOS taip pat gali skanuoti ZIP failus, užkrėstus PDF, el. laiškuose esančius prikabintus failus ir failus, atsisiųstus į iOS prietaisus iš nuotolinių talpyklų, tokių kaip Dropbox. Programa, automatiškai atnaujina kenkėjiškų programų aprašymus ir saugo skanavimo istoriją bei pataiso užkrėstus failus.

VirusBarrier iOS nėra geriausia išeitis – ji neveikia automatiškai ir neatlieka suplanuotų skanavimų, ji taip pat negali skanuoti jau įrašytų programų, dėl galimų užkrėtimų. Pagal Apple apsaugos priemonių sistemą trečiųjų šalių taikomosios programos, įskaitant VirusBarrier, neturi prieigos prie didesnės iOS failų sistemos.

Nežiūrint naujosios programos trūkumų, tai puiki pradžia ateities programoms.

Šiek tiek anksčiau šį mėnesį saugumo spraga buvo aptikta iOS4 sistemoje (naujausia pagrindinė mobiliųjų prietaisų operacinės sistemos versija).

Kol kas šia spraga pasinaudojo tik Jailbreakme (nemokama paslauga, kuri leidžia vartotojams įrašyti Apple bendrovės nepatvirtintas programas). Ironiška, tačiau vienintelis būdas ištaisyti klaidas yra pirmiausia panaudoti „jailbreak“, o tada įrašyti Jailbreakme kūrėjo sukurtą ištaisantį atnaujinimą.

Intego VirusBarrier iOS kainuoja 2.99 USD. Ją galima atsisiųsti iš Apple programų parduotuvės.