Nauja kryptimi pasuko senas kibernetinis nusikaltimas, pateikdamas netikrą įspėjimą apie vartotojo banko sąskaitą, bando jį apgauti, kad jis prisijungtų prie savo sąskaitos.

BitDefender tyrėjai teigia, kad internete plinta apgaulingi el. laiškai, kuriuose teigiama, kad jie turi svarbų finansinį pranešimą apie vartotojo sąskaitą.

BitDefender pridūrė, kad tariamai svarbi informacija yra faile, kuris atrodo, kaip Microsoft Word dokumentas, pavadinimu „Financial_Statement.exe“. Panašios apgavystės taip pat naudoja failus, pavadinimu „Postal_document.exe“.

Eiliniam kompiuterio vartotojui, kuris dažnai naudojasi internetine bankininkyste, tokia žinutė, apie jo finansus, galėtų iškarto atkreipti dėmesį ir nukreiptų tiesiai kibernetiniams nusikaltėliams į rankas.

Tačiau kartu su el. laišku atsiųstame faile nėra jokios informacijos, kuri būti atkeliavusi iš banko ir susijusi su vartotojo finansiniais duomenimis. Faile iš tikrųjų yra Trojos arklys, kurį vartotojui atsisiuntus užkrečiamas jo kompiuteris.

Šioje apgaulėje, kenkėjiški failai bando apgauti vartotojus, kad jie įsigytų suklastotą antivirusinę programinę įrangą, kurios jiems visai nereikia.

BitDefender teigimu: „Programa tiesiog užpildo vartotojo kompiuterio ekraną įvairiausiais įspėjančiais pranešimais, siekiant išgąsdinti vartotoją ir tokiu būdu priversti jį įsigyti bevertę antivirusinę programą.“

Kenkėjiška programa taip pat išjungia kitas programas ir informuoja vartotoją, kad programos yra užkrėstos virusais.

BitDefender įspėja niekada neatidarinėti įtartinų, prie gautų el. laiškų prikabintų failų, ypač jeigu jie atkeliavo iš banko, nes bankai niekada nesiunčia nepageidaujamų laiškų su vartotojo finansine informacija. Taip pat vartotojams rekomenduojama įrašyti ir reguliariai atnaujinti turimas antivirusines programas, siekiant efektyviai apsisaugoti nuo tokių apgaulių.