Visais laikais, o ypač šiomis dienomis yra begalės žmonių, kurie vaikosi lengvo uždarbio. Tie, kurie nori dirbti neišeidami iš savo namų ir dar mėgsta klausytis muzikos – yra idealūs kibernetinių nusikaltėlių sukurtų dviejų naujų apgavysčių, plintančių Twitter socialiniame tinkle, taikiniai.

Pirmoji apgavystė atkeliauja Twitter žinutėje, kurioje yra siūlomos nemokamos iTunes dovanų kortelės ir viskas, ką vartotojas turi padaryti, tai paspausti pateiktą nuorodą.

Kai kurios žinutės netgi atkeliauja iš „Milda Fountaine“, kurios Twitter profilio nuotraukoje yra mergina su trumpa suknele. Tokiu būdu taip pat siekiama pritraukti socialinio tinklo vartotojų dėmesį seksualios merginos nuotrauka.

Jeigu vartotojas paspaudžia nuorodą, jis būna nukreipiamas į pažinčių tinklalapį vyrams, kurie nori susipažinti su jaunomis rusaitėmis.

Saugos bendrovė Sophos rašė: „Ten nėra jokių nemokamų iTunes dovanų kortelių … jeigu jūs paspausite nuorodą, siūlančią iTunes dovanų kortelę ir atsidursite tinklalapyje, kuriame bus jaunos rusaitės, be jokios abejonės kažkas yra ne taip.“

Kita apgaulė plintanti Twitter tinkle yra visada populiarūs darbo namuose pasiūlymai.

Šioje apgaulėje Twitter vartotojai gauna tiesiogines žinutes (DM), kuriose rašoma: „Aš šiandien uždirbau 868 USD – sužinok, kaip aš tai padariau“ (suma kiekvienoje žinutėje yra skirtinga). Apgaulingoje žinutėje taip pat yra ir internetinė nuoroda.

Nuoroda nukreipia aukas į iš pažiūros atrodančią tikrą naujieną, kurios pavadinimas yra: „Darbas namuose atneša stulbinantį pelną“ („Working From Home Leads to Shocking Money Results“) ir net gi kreipiasi į vienišas mamas ir paauglius, sunkiai suduriančius galą su galu.

Vartotojai norėdami išvengti tokių Twitter plintančių apgaulių, turėtų nespausti jokių įtartinų nuorodų ar neprašytų žinučių. Patariama reguliariai pakeisti savo slaptažodį ir tikrinti savo kompiuterį, naudojant atnaujintas antivirusines programas.