Jeigu prie virtualios bankininkystės puslapio prisijungęs vartotojas gauna pranešimą, kuriame sakoma, kad vartotojas turi gražinti pinigus, kurie jam buvo atsiųsti per klaidą, to daryti jokiu būdu nereikėtų.

Naujo tipo pavojinga kenkėjiška programa bando gauti prieigą prie virtualios bankininkystės sąskaitos Windows sistemose, pranešdama vartotojams, kad jų sąskaitos buvo įšaldytos, ir prašydama grąžinti pinigus.

Į virtualias bankininkystės sąskaitas nusitaikiusios kenkėjiškos programos nėra nauja – garsioji  Zeus programa veikia jau kelerius metus. Tačiau šioje, konkrečioje apgaulėje naudojamos keletas nerimą keliančių taktikų rūšių.

Kenkėjiška programa kompiuteryje nedaro nieko tol, kol vartotojas neprisijungia prie banko sąskaitos. Tada jis gauna žinutę, kad pinigai į jo sąskaitą buvo pervesti per klaidą. Kenkėjiška programa per vartotojo naršyklę pakeičia sąskaitoje esančių lėšų kiekį, todėl atrodo, kad vartotojas gavo didelę pinigų sumą į savo sąskaitą.

Tarkime, kad vartotojas savo sąskaitoje turi 200 LTL, tačiau gavo žinutę, tarsi atkeliavusią iš jūsų banko, kurioje teigiama, kad per klaidą buvo pervesta 1,000 LTL ir vartotojo sąskaita bus užblokuota tol, kol jų negražinsite. Kenkėjiška programa sąskaitoje esančių lėšų sumą pakeis į 1,200 LTL. Jeigu vartotojas užpildys atsiųstą formą, tie 1,000 LTL nukeliaus tiesiai į kibernetinių nusikaltėlių valdomą banko sąskaitą.

Kibernetiniai nusikaltėliai visada turi daugiau galimybių pralobti, naudodami finansines apgavystes, todėl pastaruoju metu atsirado nemažai naujų apgaulių, kuriomis bandoma iš žmonių išvilioti pinigus, įtikinant juos grąžinti jų niekada neturėtus pinigus.

Vartotojas, gavęs žinutę apie klaidingą finansinį pervedimą, jokiu būdu neturėtų užpildyti internetinės formos. Jam reikia susisiekti su savo banku oficialiame tinklalapyje arba turimuose sąskaitos išrašuose pateiktais kontaktiniais duomenimis. Pasitikrinkite savo banko sąskaitos numerį, nes Zeus kenkėjiškos programos kūrėjai specialiai sukūrė netikrus klientų palaikymo numerius, tam, kad būtų tikri, jog jų apgavystė pavyks.