Praėjusią savaitę vykusioje DefCon hakerių konferencijoje Las Vegase tarp didelės minios hakerių vyrų ir kibernetinės saugos tyrėjų atsirado ir maža mergaitė, padariusi stulbinančius atradimus.

Hakerė (10 m.) iš Kalifornijos, kurios slapyvardis CyFi, sekmadienį (rugpjūčio 7 d.) DefCon Vaikų miniai paskelbė aptikusi klaidą keliuose žaidimuose, skirtuose Apple iOS ir Google Android išmaniesiems telefonams.

CyFi aptikta saugos spraga yra susijusi su laiko apdorojimo veiksniais išmaniųjų telefonų žaidimuose kaimo tematika. Mergaitė sakė, kad klaidą ji aptiko dėl to, kad jos netenkino lėtas minėtų žaidimų tempas.

Ji teigė: „Buvo sudėtinga progresuoti žaidime, nes užtrukdavo labai ilgai, kol viskas užaugdavo. Todėl aš pagalvojau „Kodėl man tiesiog nepakeitus laiko?“

Mergaitė saugos spragą aptiko bandydama paspartinti žaidimą, tačiau CyFi žaidimų kompanijoms neatskleidė, kokiuose konkrečiuose Android ir iPhone žaidimuose yra saugumo spraga.

Akivaizdu, kad CyFi turi ypatingų gabumų ne tik kibernetinės saugos srityje: mergaitė sakė CNET, kad ji yra valstijos kalnų slidinėjimo čempionė, dalyvauja mergaičių skaučių veikloje ir yra sakiusi kalbą 1,000 klausytojų auditorijai San Francisko šiuolaikinio meno muziejuje.