iPad iškilo nauja grėsmė: sukurta „šnipinėjimo per petį“ programa

648

Pietų Afrikos saugos tyrėjas Haroon Meer, kartu su Thinkst bendrove sukūrė „shoulderPad“ – programą, kuri yra neabejotina naujovė „šnipinėjimo per petį“ srityje.

„Šnipinėjimas per petį“ – tai yra pasenusi kibernetinių nusikaltėlių naudota metodika, kai žvelgiama per aukos petį, siekiant pavogti slaptus kompiuterio duomenis.

Meer „shoulderPad“ programa analizuoja išskiriamą šviesą, kai asmuo įveda slaptažodžio kodą iPad liečiamajame ekrane. Tada „shoulderApp“ šnipinėtojo prietaise įmontuotos kameros pagalba, įjungia klavišų paspaudimų tikrinimą per vaizdų atpažinimo algoritmą, kuris skaito ir juos interpretuoja, siekdamas nustatyti kokius simbolius įvedė vartotojas.

Meer teigė, kad ši technologija – tradicinio šnipinėjimo ir naujoviško klavišų nustatymo kombinacija, galėtų taip pat būti pritaikyta sekimo kamerų filmuotai medžiagai.

Dabar kibernetinio nusikalstamumo pasaulyje yra naudojamos pačios naujausios metodikos: nuo Wi-Fi užgrobimo iki įvairių phishingo apgavysčių atmainų, įsilaužimų į balso paštą ir net vyriausybės serverius, todėl ypač įdomu stebėti, kaip tyrėjai sugrįžta prie seniai išbandytų ir plačiai praeityje naudotų metodų.