Gerai žinomas saugos tyrėjas teigia, kad Apple nešiojamojo kompiuterio akumuliatorių galima perprogramuoti, kad jis užkrėstų kompiuterį kenkėjiškomis programomis arba susprogdinti patį akumuliatorių.
Visų modernių nešiojamųjų kompiuterių akumuliatoriai viduje turi mikroschemas, sujungtas su kompiuteriu. Jų pagalba vartotojai žino, kada akumuliatorius išsikraus. Šios mikroschemos atlieka reguliavimo funkcijas, pavyzdžiui akumuliatoriaus krovimo proceso sustabdymas, kai gresia perkrovimas. Kiekviena tokia mikroschema turi savo programinę įrangą, kurią įprastai galima atnaujinti nuotoliniu būdu.
Charlie Miller išsiaškino, kad Apple palieka tokį patį slaptažodį visiems savo nešiojamųjų kompiuterių akumuliatoriams tam, kad galėtų efektyviai atnaujinti pasenusių akumuliatorių programinę įrangą.
Miller teigimu, patyręs hakeris, žinodamas slaptažodį galėtų pakeisti programinę įrangą. Pakeista programinė įranga galėtų paleisti kenkėjišką programą arba sugadinti kompiuterį.
Miller, buvęs NSA agentūros darbuotojas, dabar dirbantis Accuvant Labs saugos bendrovei, susidomėjo 2009 m. programinės įrangos atnaujinimu, kurį Apple išsiuntė tam, kad būtų galima išspręsti MacBook akumuliatorių problemą.
Jis ištyrė atnaujinimo kodą, rado administravimo slaptažodį ir pastebėjo, kad jis tinka visiems Apple akumuliatoriaus modeliams. Tai neįprasta, nes iPhone, iPad ir iPod Touch naudoja gamyklinį, lengvai randamą Google paieškos sistemoje administratoriaus slaptažodį.
Miller pritaikęs atvirkštinę inžineriją Apple akumuliatoriaus programinei įrangai (tuo metu sugadindamas 7 akumuliatorius), atrado būdą, kaip pakeisti programinę įrangą bei nusiųsti netikrus parodymus kompiuterio vartotojui, kaip pažeisti akumuliatorių ar naudoti jį kenkėjiškoms programoms slėpti.
Miller teigė: „Galima įdėti naują kietąjį diską, perrašyti programinę įrangą ir BIOS, ir kiekvieną kartą kenkėjiška programa iš naujo užkrės kompiuterį. Kenkėjišką programą pašalinti ar aptikti būtų galima tik pašalinus akumuliatorių.“
Į klausimą, ar būtų galima pakeisti gamyklinę akumuliatoriaus programinę įrangą taip, kad akumuliatorius susprogtų, Miller atsakė, kad jis aptikęs Apple akumuliatoriuose įmontuotus saugiklius, kurie apsaugotų nuo rimto perkaitimo, tačiau nėra jokių garantijų, kad padirbti akumuliatoriai turi tokius saugiklius.