Paprasti, lengvai atspėjami slaptažodžiai, tokie, kaip „11111“ arba labai populiarus „password“ („slaptažodis“) greitai taps praeitimi Hotmail el. pašto paslaugų teikėjo vartotojams.

Microsoft pristatė naują saugos priemonę, kuri neleis Hotmail sąskaitų savininkams naudoti dažnai pasitaikančius ir lengvai atspėjamus slaptažodžiais, pavyzdžiui „123456“ ir „111111“.

Microsoft atskleidė, kad nauja prevencinė priemonė ne tik blokuos slaptažodžius, kurie yra labai dažni, bet taip pat ji neleis vartotojams pasirinkti mažiau nuspėjamus slaptažodžius, tokius, kaip „ilovecats“ („aš myliu kates“) ar „gogiants“ („pirmyn milžinai“), kuriuos naudoja milijonai žmonių.

Tokia Hotmail gynybos priemone, siekiama sustiprinti vartotojų slaptažodžius, kad būtų sumažintas neteisėtas el. pašto sąskaitų pasisavinimas.

Per pastaruosius kelis mėnesius silpni slaptažodžiai buvo pagrindinė rimtų el. pašto sąskaitų išpuolių priežastis. Tarp jų buvo ir Fox News Politics Twitter socialinio tinklo sąskaitos įsilaužimas, kurio metu įsilaužėliai paskelbė apie Prezidento Baracko Obamos mirtį.

Tačiau lengvai atspėjamų slaptažodžių panaikinimas tėra viena iš Microsoft plano dalių, siekiant padaryti Hotmail saugesniu el. paštu, skirtu rašyti draugams ir šeimai. O šeima ir draugai yra antroji Microsoft plano dalis.

Hotmail vartotojai administracijai gali tiesiogiai pranešti, kai jie gauna žinutę iš jų manymu, įsilaužtos el. pašto sąskaitos. Kai Hotmail gauna tokį pranešimą, ji sulygina informaciją su „pažeistų sąskaitų aptikimo varikliu“. Jeigu ji nustato, kad sąskaita buvo neteisėtai pasisavinta, Hotmail nebeleidžia vartotojams prie jos prisijungti. Nukentėjusiajam bandant prisijungti, Hotmail pateikia jam slaptažodžio patikrinimo formą, siekiant įsitikinti, kad tai yra tikrasis sąskaitos savininkas.