Prancūzijos nacionalinė informacijos apsaugos komisija pranešė, kad Google automobiliai rinko milijonų nešiojamųjų kompiuterių ir mobiliųjų telefonų, tokių, kaip iPhone, iPad ir Android išmaniųjų telefonų vietovių duomenis ir unikalius tinklo įrangos identifikacijos numerius.

Surinkusi duomenis, Google paskelbė juos internete tam, kad kiekvienas galėtų prie jos prieiti, tačiau vis dėlto dabar ją pašalino.

Street View automobiliai buvo skirti rinkti tik vietovės, kurioje yra prietaisai, duomenis ir unikalius prietaisų identifikacijos numerius (MAC adresus) Wi-Fi belaidžio interneto prisijungimo vietose, taip, kad GPS neturintis prietaisas, naudodamas Google Maps ir stebėdamas, kokie netoliese yra Wi-Fi prieigos taškai, galėtų nustatyti jų būvimo vietą.

Tačiau programinė įranga, kuri stebėjo ir rinko kiekvieno Wi-Fi prieigos taško vietą, taip pat rinko ir kiekvieno išmaniojo telefono ar nešiojamo kompiuterio, kuris buvo prisijungęs prie to belaidžio interneto prieigos taško, MAC adresus.

Viską ką aptikdavo, Google įkeldavo į viešai prieinamą duomenų bazę. Nėra aišku, dėl kokių priežasčių Google taip elgėsi: ar tai buvo klaida, ar vis dėl to taip buvo elgiamasi tikslingai.

Tai reiškia, kad jeigu interneto vartotojas dažnai naudoja Wi-Fi interneto prieigos tašką, esantį vienoje iš miesto kavinių, kur jis susitinka su savo meiluže, pavydi sutuoktinė galėtų surasti jo išmaniojo telefono Wi-Fi MAC adresą ir sužinoti, kad jis ten lankėsi.

CNET teigimu, vėlų birželį, Google bandydama apriboti MAC adresų viešinimą, pakeitė savo duomenų bazės prietaisų vietovių apdorojimo užklausas. CNET mano, kad Google MAC adresų rinkimas buvo tiesiog „programavimo klaida“.

Google bendrovė pateko į nemalonę, kai buvo išsiaiškinta, kad Street View automobiliai atsitiktinai rinko žmonių el. laiškus ir slaptažodžius iš asmeninių bevielių tinklų.

Prie interneto gebantys prisijungti prietaisai turi unikalų MAC numerį arba adresą. Nešiojamas kompiuteris turintis galimybę prisijungti prie laidinio interneto, Wi-Fi ir Bluetooth, turės tris MAC adresus kiekvienai mikroschemai ar plokštei, kuri jungiasi su kitais prietaisais. Išmanusis telefonas dažniausiai turi du: Wi-Fi ir Bluetooth.

Mac adresai įprastai atrodo taip: 1a:2b:3c:4d:5e:6f – skaičiai nuo 0 iki 9 ir raidės nuo A iki F reiškia šešioliktainius skaičius nuo 0 iki 15. Pirmos trys skaičių poros įvardija tinklo prietaiso gamintoją. Dauguma didelių kompanijų turi daugybę gamintojų porų, kaip pavyzdžiui Apple bendrovė jų turi tuzinus.