Google siunčia įspėjančius pranešimus kompiuterių vartotojams, kurių kompiuteriai yra užkrėsti kenkėjiškomis programomis, manipuliuojančiomis internetinės paieškos užklausų rezultatais.
Kenkėjiška antivirusinė programa turi ir kenksmingą paieškos rezultatų pakeitimo programą. Ši programa sukurta tam, kad padidintų aukų skaičių, peradresuodama vartotojus į įvairius už paspaudimus kibernetiniams nusikaltėliams mokančius tinklalapius vietoje tikrų paieškos sistemų rezultatų.
Vietoje tiesioginio interneto duomenų srauto į Google užkrėstų kompiuterių interneto duomenų srautas keliauja per įvairius įgaliotuosius serverius. Tokių kompiuterių sukurtas tinklo duomenų srautas turi unikalų parašą, kuris leidžia Google pateikti įspėjimus kompiuterių vartotojams.
Google sužinojo apie šią kenkėjišką programą, kai išjungė su konkrečiu Google interneto adresu susijusį serverį, atlikdama įprastinę jo patikrą. Normalus paieškų srautas buvo nukreiptas kitur, tačiau išjungto serverio IP adresas gaudavo tūkstančius užklausų per sekundę – būtent tai ir atkreipė Google dėmesį. Google saugos inžinierius ištyrė šį keistą atvejį ir išsiaiškino, kad tokį srautą generuoja daugiau kaipi milijonas kenkėjiškomis programomis užkrėstų kompiuterių.
Google nukentėjusiems vartotojams išsiuntinėjo pranešimą: „Jūsų kompiuteris gali būti užkrėstas“.
Perspėjimai yra naujas ir neįprastas būdas, kurį pradėjo naudoti Google ir gali padėti atkreipti užkrėstų kompiuterių vartotojų dėmesį. Tačiau tai tik laiko klausimas, kada kibernetiniai nusikaltėliai sukurs tinklalapių šablonus ir išnaudos tokią perspėjimo sistemą neteisėtiems tikslams.
Interneto naršytojams patariama įsigyti kompiuterių saugos programinę įrangą tik iš pripažintų programinės įrangos gamintojų ir labai įtariai žiūrėti į įspėjimus, nukreipiančius į kokius nors konkrečius produktus. Dvejojantys vartotojai visada gali pasinaudoti nemokamomis kenkėjiškų programų šalinimo programomis, tokiomis kaip Avast, AVG ar net Microsoft.