Mike Tassey ir Richard Perkins yra belaidžio ryšio skraidančios platformos (WASP) kūrėjai – tai yra nepilotuojamas lėktuvas, kuris specialiai aprūpintas įsilaužimo įrankiais, kurie įgalina jį rinkti namų belaidžio ryšio slaptažodžius ir skaityti vartotojų SMS žinutes.

Jie pademonstruos WASP skraidančios platformos sugebėjimus kitą savaitę Las Vegaso mieste vyksiančioje Black Hat Security konferencijoje.

Jau antri metai, kai Tassey, Wall Street ir JAV žvalgybos bendruomenės konsultantas ir Perkins, vyresnysis saugumo inžinierius, remiantis JAV vyriausybę, bandys sužavėti Black Hat minią su savo namų gamybos 14 pėdų „skraidančiu hakeriu“.

Pagamintas iš nebenaudojamo armijoje skraidančio trano, kuriame yra įmontuota HD vaizdo kamera ir cigaretės pakelio dydžio Linux kompiuteris, turintis žodyną, kurį sudaro 340 mln. žodžių, skirtų „brutalios jėgos“ išpuoliui, WASP galėtų būti labai grėsminga namų Wi-Fi tinklams.

Šiais metais WASP oro išpuolis yra dar grėsmingesnis – dabar jis gali perimti vartotojo telefono skambučius ir tekstines žinutes.

Tassey ir Perkins sukūrė naują galimybę apsimesti GSM mobiliojo ryšio bokštu, kuris yra naudojamas AT&T ir T-Mobile. Kuomet WASP skrenda pakankamai arti asmens mobiliojo telefono, telefonas prisijungia prie antenos, esančios ant WASP, vietoje tikrojo GSM ryšio bokšto. Todėl naudojant WASP piktiems tikslams, jis galėtų įrašyti asmeninius pokalbius ir tekstines žinutes, o taikinys net nežinotų, kad jį kažkas šnipinėja.

Tassey ir Perkins nedemonstruos WASP naujos įsilaužimo į telefonus galimybės ir teigia, kad jie šią galimybę jau išbandė „izoliuotomis sąlygomis“, kad nebūtų nelegaliai klausomasi svetimų žmonių pokalbių.

Iš tikrųjų, WASP yra Tassey ir Perkins metodas, skirtas pabrėžti pavojus, gresiančius daugumai kompanijų. Perkins teigė: „Mes norėjome parodyti, kaip toli pažengė vartotojų industrija, tai yra iki tokio lygio, kai publika turi prieigą prie technologijų, kurios gali kelti pavojų kompanijoms ar netgi vyriausybėms, apie kurią vartotojai nieko nežino.“