Microsoft siūlo 250,000 USD tam, kuris pateiks bet kokios naujos informacijos apie liūdnai pagarsėjusį Rustock „zombių“ tinklą.

Vakar (liepos 18 d.) Microsoft savo tinklaraštyje rašė: „Praėjusį mėnesį dviejuose Rusijos laikraščiuose mes paskelbėme pranešimus, norėdami informuoti Rustock operatorius apie civilinį ieškinį, o dabar mes nusprendėme suaktyvinti savo veiksmus, siekdami išsiaiškinti, kas yra atsakingas už garsųjį Rustock „zombių“ tinklą, ir ketiname skirti 250,000 USD piniginį atlygį už naują informaciją, kuri padėtų identifikuoti, suimti ir nuteisti kaltininką (-us).“

Neteisėtai veikiantis tinklas, kurį sudaro nuo 250,000 iki 800,000 užkrėstų kompiuterių, savo klestėjimo laikais per dieną gebėjo išsiųsti 30 milijardus neprašytų el. laiškų (spam), tačiau kovo 16 d. Microsoft Skaitmeninių nusikaltimų dalinys (DCU) Rustock ‚zombių“ tinklą išjungė.

Rustock tinklas buvo nukreiptas į neprašytų el. laiškų siuntimą, kuriuose buvo siūloma įsigyti nelegalių vaistinių parduodamus vaistus ir vyrų potenciją stiprinančias piliules, tokias kaip Viagra.

Nors Microsoft daugiau nei prieš du mėnesius oficialiai susidorojo su Rustock, tačiau ji rašė: „visame pasaulyje tebėra šimtai tūkstančių užkrėstų kompiuterių, kuriuos reikia išvalyti nuo „zombių“ tinklo kenkėjiškų programų.“