Pietų Korėjos šalis Mianmaras dabar yra numeris 1 pasaulyje, pagal kibernetinių išpuolių srautą, kylantį iš šios šalies.

IT saugos firma Akamai ataskaitoje pateikia 2011 m. pirmojo ketvirčio kibernetinių išpuolių srautą, susijusį su internetiniais tinklalapiais. Ataskaita rodo, kad 13 proc. visų kibernetinių išpuolių kilo iš Mianmaro.

Tai yra dideli ir netikėti pokyčiai, kadangi eSecurity Planet teigimu, kuri analizavo ataskaitą, Mianmaras praėjusiais metais nepateko net gi į dešimtuką.

JAV užėmė antrąją vietą, kuriai atiteko 10 proc. visų internetinių išpuolių srauto. Trečioji vieta (9.1 proc.) atiteko Taivanui. Rusija šį kartą užėmė tik ketvirtąją vietą – praėjusiais metais ji gavo pirmąją vietą. Penktoje vietoje buvo Kinija.

Tai gi ataskaita rodo, kad Mianmaras yra naujas kibernetinių išpuolių srauto karalius. Tarptautinio kibernetinių nusikaltimų pasaulio atstovai greičiausiai naudojasi šia šalimi, kaip tarpine stotimi kibernetiniams išpuoliams vykdyti.

eSecurity Planet teigimu, iš ataskaitoje pateikiamų duomenų galima spręsti, kad kibernetiniai nusikaltėliai savo vykdomiems kibernetiniams išpuoliams gali paprasčiausiai pasirinkti maršrutą per serverius, esančius Mianmare, siekiant išvengti aptikimo ir tokiu būdu nukreipti teisėsaugos institucijų atstovus klaidinga linkme.