Mėgėjas kodų laužytojas iš Masačiusetso teigia iššifravęs paslaptingą šifrą, kurį naudojo pagarsėjęs Zodiako žudikas, greičiausiai atskleidžiantį serijinio žudiko vardą ir pavardę, kurio tikroji tapatybė išliko nežinoma daugiau nei 40 m.

Corey Starliper iš Tewksbury (Masačiusetso valstija) pasakojo Patch.com, kad jis iššifravo ankščiau laikytą neiššifruojamu užšifruotą laišką, kurį pats Zodiako žudikas, 1968-1970 m. atėmęs gyvybes mažiausiai penkioms aukoms Šiaurinėje Kalifornijoje, išsiuntė San Francisko Chronicle laikraščiui.

Policija kaltininku laikė Arthur Leigh Allen, kuris mirė 1992 m., sulaukęs 58 m., kaip tačiau jam niekad nebuvo pareikšti kaltinimai.

Spauda žudiką pavadino Zodiaku, todėl, kad jis nusiuntė kelias užšifruotas žinutes į San Francisko dienraščius, prisiimdamas atsakomybę už žmogžudystes.

Pirmas laiškas buvo trijų dalių, 408 simbolių šifras, kuris buvo iššifruotas ir atspausdintas Chronicle laikraštyje 1969 m. rugpjūčio 2-3 d.

Tačiau 1969 m. lapkričio 8 d. žudiko išsiųsta 340 simbolių žinutė dar nebuvo iššifruota.

Corey Starliper, sudomintas Holivudo trilerio „Zodiakas“, kurį jis pažiūrėjo 2007 m., teigė: „Aš pirmą kartą pamačiau šifrą prieš kelis metus ir aš žinojau, kad jį galima „nulaužti“. Tai buvo tik nuojauta, kad jį galima iššifruoti. Bet šifrą, kurį sukūrė vienas žmogus, gali „nulaužti“ kitas žmogus.“

Starliper teigė, kad kodą jam pavyko iššifruoti per 9 val. Žinutės originalas anglų kalbą skamba taip:

„KILL SLF DR HELP ME KILL MYSELF GAS CHAMBER AEIOUR DAYS QUESTIONSABLE EVERYY WAKING MOMENT IM ALIVE MY PRIDE LOST I CANT GO ON LIVING IN THIS WAY KILLING PEOPLE I HAV KILLD SO MANY PEOPLE CANT HELP MYSELF IM SO ANGRY I COULD DO MY THING IM ALONE IN THIS WORLD MY WHOLE LIFE FUL O LIES IM UNABLE TO STOP BY THE TIME YOU SOLVE THIS I WILL HAV KILLD ELEVEN PEOPLE PLEASE HELP ME STOP KILLING PEOPLE PLEASE.“

Žinutėje „Zodiakas“ rašo, kad jis labai pyksta ant savęs ir nori nusižudyti, nes nebegali toliau gyventi, žudydamas žmones. Jis sako, kad veikia vienas ir kad yra nužudęs 11 žmonių. Žudikas prašo padėti jam sustoti žudyti. Žinutė, pasak Starliper, baigiasi žodžiais: „Mano vardas yra Leigh Allen.“

Starliper kreipėsi į policijos įstaigas tose San Francisko vietose, kur įvyko Zodiako žmogžudystės, tačiau atsako nesulaukė.