Senatorius John McCain tikisi suformuoti stiprų padalinį Vašingtone, kuris tirtų kibernetinius išpuolius prieš JAV vyriausybę. Svarbiausias taikinys yra išpuoliai, kuriuos vykdo Anonymous ir Lulzsec grupuotės.

Liepos 13 d. John McCain pakvietė valdančiųjų ir opozicijos lyderius, siekiant sukurti laikinąją komisiją JAV Senate, kuri spręstų klausimus susijusius su kibernetine apsauga ir elektroninės žvalgybos informacijos nutekinimu.

John McCain siūlo sukurti įstatyminę bazę su efektyviais metodais, kurių pagalba būtų aptinkama ir pašalinama bet kokia darbuotojų įslaptintų dokumentų atskleidimo galimybė, kurią jie patyrė WikiLeaks atveju. Kilo pavojus daugumai šalies diplomatų ir tarnaujančių karių užsienyje.

WikiLeaks atvejis ir Anonymous išpuoliai, kai hakerių grupuotė nusitaikė į tokias kompanijas, kaip MasterCard ir PayPal, už tai, kad jos atsisakė atlikti su WikiLeaks tinklalapiu susijusius piniginius pervedimus, yra vieni iš labiausiai pagarsėjusių įvykių, kurie skatina John McCain pasiūlymą, tačiau ne vieninteliai.

Per pastaruosius mėnesius, hakeriai įvykdė keletą išpuolių prieš JAV vyriausybę ir su ja susijusias organizacijas. Sausį hakeriai įsilaužė į daugiau nei tuziną svarbiausių kariuomenės, vyriausybės ir mokslo institucijų tinklalapių, taip pat į Jutos ir Mičigano valstijų puslapius.

Tarp kibernetinių išpuolių taip pat buvo įsilaužimas į RSA tinklą. Balandžio mėn. phishingo išpuolis prieš Energetikos departamento Oak Ridge nacionalinę laboratoriją. Gegužę hakeriai įsilaužė į Lockheed Martin tinklus – didžiausia kompanija, kuri teikia IT paslaugas JAV vyriausybei ir karinėms pajėgoms. Po savaitės buvo pasikėsinta į JAV gynybos rangovą, L-3 Communications. Praeitą mėnesį LulzSec hakerių grupuotė įsilaužė į InfraGard tinklalapį. LulzSec taip pat nutekino 700 megabaitų el. laiškų ir asmeninės informacijos, apie 180 InfraGard bendrovės darbuotojų. Liepos 11 d. Anonymous įvykdė dar vieną kibernetinį išpuolį, kurio metu paviešino 90,000 el. laiškų, priklausančių Booz Allen Hamilton konsultacinei bendrovei.

John McCain rašė: „Kitas Perl Harboras, su kuriuo mums teks susidurti, gali būti kibernetinis išpuolis.“