David B. Dahlstrom, 45 m. spynų gamintojas iš Salt Lake City (JAV) 17 metų kentėjo nuo tapatybės vagies – Yorck A. Rogge (41 m.), imigranto iš Vokietijos, gyvenančio Los Andžele, kuris naudojosi jo vogta asmens tapatybe.
D. B. Dahlstrom gyveno su žmona gan ramų gyvenimą, kol jo gyvenime neatsirado Y. A. Rogge.
Y. A. Rogge pirmą kartą naudodamasis D. B. Dahlstrom tapatybe, buvo sugautas Los Andžele 1990 m., kai vairavo neblaivus. Jam yra pateikti kaltinimai 81 nusikaltimo įvykdymu minėtos aukos vardu (pvz.: vandalizmas 1994 m., įsilaužiamoji vagystė 1995 m., pabėgimas iš įvykio vietos 2001 m., grasinimu susprogdinti bombą 2004 m. ir t.t.). Tapatybės vagis kali valstijos kalėjime dėl lygtinio paleidimo pažeidimo, po to, kai buvo apkaltintas mašinos vagyste ir savo merginos užpuolimu 2006 m.
Ši neeilinė byla dėl įspūdingo įvykdytų nusikaltimų skaičiaus ir nusikaltimų įvykdymo laikotarpio yra puikus pavyzdys, rodantis, kokį painų ir sunkiai atsekamą nusikaltimų voratinklį gali palikti tapatybės vagystė.
Dėl tapatybės vagies įvykdytų nusikaltimų, D. B. Dahlstrom turėjo problemų, norėdamas gauti kreditą, o policijoje jo vardu net buvo išduotas arešto orderis.
D. B. Dahlstrom teigimu, jis jautėsi labai pažeidžiamas ir sutrikęs: „Aš ir mano žmona buvome streso būsenoje. Mano galimybės gauti kreditą buvo apribotos. Negaliu patikėti, kad tai nutiko man.“
Nukentėjusysis teisėsaugos institucijų pareigūnams sakė, kad Jutoje 1985 m. jis prarado savo piniginę, kurioje buvo jo gimimo liudijimas, socialinio draudimo kortelė ir vairuotojo pažymėjimas.
Jerry Baik, miesto advokato pavaduotojo teigimu, kaltinamųjų ankstesnių suėmimų įrašuose dažnai nurodomi slapyvardžiai, bet policija ir kaltintojai retai juos tikrina, tirdami tapatybės vagystes.
D. B. Dahlstrom suprato, kad jo tapatybė buvo pavogta, kai 1997 m. buvo atmesta jo kreditinė kortelė, nes kreditoriai tai įvardijo kaip nusikalstamą veiką. 1998 m. iš jo pirmą kartą buvo pareikalauta atlyginti įvykio, kuriame jis nedalyvavo, metu padarytą žalą. Antrą kartą tokio reikalavimo jis sulaukė dar po kelerių metų.
Kai D. B. Dahlstrom pranešė apie iškilusią problemą Jutos teisėsaugos institucijoms, jų darbuotojai patarė jam kreiptis į policiją Los Andžele, kur buvo įvykdyti nusikaltimai. Los Andželo policija jį informavo, kad kol nebus žinoma įtariamojo tikroji tapatybė, tol bus mažai ką galima padaryti.
Kai 2006 m. Jutos policija D. B. Dahlstrom pranešė, kad buvo išduotas arešto orderis D. B. Dahlstrom vardu, jis nedelsdamas kreipėsi pagalbos į Los Andželo miesto teisininkų biurą.
Galima tik spėlioti, kiek dar būtų įvykdyta nusikaltimų, naudojantis aukos tapatybe, ir kada pagaliau būtų aptiktas tapatybės vagis, jeigu ne ant Y. A. Rogge supykusi mergina, kuri 2006 m. lygtinio paleidimo pareigūnui atskleidė jo tikrąjį vardą. Jis susisiekė su D. B. Dahlstrom, o pastarasis savo ruožtu kreipėsi į miesto advokatų kontorą dėl nuodugnesnio tyrimo.
Tyrėjai ištyrė abiejų asmenų pirštų antspaudus, kurie nesutapo. Remiantis santuokos liudijimų įrašais, buvo nustatyta, kad Y. A. Rogge iš tikrųjų buvo Vokietijos pilietis (tai patvirtino ir Vokietijos teisėsaugos institucijos), nelegaliai atvykęs į JAV. Tikrinant ankstesnių Y. A. Rogge suėmimų įrašus, buvo nustatyti išskirtiniai šio tapatybės vagies įvykdytų nusikaltimų bruožai.
J. Baik teigimu, į kalėjimą pasodintas Y. A. Rogge, laukdamas teismo sprendimo, neturėjo jam paskirto advokato. Jeigu nusikaltėlis būtų apkaltintas visais įvykdytais nusikaltimais, jo bausmė galėtų siekti 31 laisvės atėmimo metus, bet didžiausia bausmė skiriama retai, todėl miesto advokatų kontora, kuri specializuojasi baudžiamųjų nusikaltimų srityje, perduos bylą apygardos advokatų kontorai, kuri gali pateikti kaltinimus sunkiais nusikaltimais, nulemsiančius griežtesnę bausmę.