Direct Line draudimo kompanijos atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei 5,2 mln. gyventojų nepranešė apie įvykusius nusikaltimus, nes bijojo atbaidyti potencialius namų pirkėjus ar nuomininkus nuo tada, kai Vidaus reikalų ministerija 2011 m. vasario mėn. išleido virtualų nusikaltimų žemėlapį.
Taip pat draudimo kompanijos atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 2,685 suaugusiųjų rodo, kad beveik 75 proc. apklaustųjų ignoravo asocialų elgesį, tokį, kaip kvaišalų pardavinėjimą ar vandalizmą, nes bijojo nuvertinti savo rajono nekilnojamo turto kainas.
Pasak Direct Line, virtualus policijos nusikaltimų žemėlapis atlieka vis didesnį vaidmenį nekilnojamo turto prekyboje ir nuomos sprendimuose.
Beveik 75 proc. apklaustųjų naudotųsi virtualiu nusikaltimų žemėlapiu ieškodami naujų namų ir būtų atbaidyti, jeigu aptiktų didelius nusikalstamumo rodiklius. 24 proc. apklaustųjų nepraneštų apie įvykusius nusikaltimus, jeigu jie manytų, kad tai galėtų sumažinti jų galimybes parduoti ar išnuomoti savo nekilnojamąjį turtą. 9 proc. stengtųsi atkalbėti savo kaimynus nuo pranešimo apie įvykusį nusikaltimą, jeigu manytų, kad tai galėtų įtakoti jų galimybes persikelti.
Nusikaltimus žemėlapyje rodantis tinklalapis pradėjo veikti vasarį ir per kitą mėnesį sulaukė beveik 400 mln. prisijungimų.
Ministras James Brokenshire pakomentavo, kad tokie prisijungimų skaičiai reiškia, jog visuomenei yra labai svarbi tokia informacija.
Kaip atsaką į Direct Line kompanijos apklausą, Vidaus reikalų ministerija išleido pranešimą: „Nusikaltimai neigiamai veikia bendruomenes. Nusikaltimų žemėlapiai leis gyventojams įpareigoti vietinę policiją būti atsakingai už nusikaltimų ir asocialaus elgesio lygį jų rajone, verčiant policiją imtis priemonių prieš nusikalstamumą, kurios iš tikrųjų paveiktų bendruomenę.“