Anglijos kovos su terorizmu pajėgos ruošiasi galimoms al Qaeda teroristų grupuotės kibernetinio džihado ir savarankiškų teroristų išpuoliams ateityje, nes įrankiai ir informacinė medžiaga, kurios reikėtų įvykdyti tokiems išpuoliams, tampa vis lengviau prieinami internete.

Kaip nurodoma JK vidaus reikalų ministerijos kovos su terorizmu strategijos ataskaitoje, nors kol kas nebuvo tiesioginio ir sistemingo kibernetinio terorizmo įrodymų, tačiau panašios teroristų veiklos atvejų nuo 2010 m. įvykio buvo pasitaikę.

Taip vadinamo „here you have“ viruso, dėl kurio atsakomybę prisiėmė Elektroninio Džihado brigados, išpuolis nebuvo įvykdytas profesionaliai, tačiau, tai labai realus ženklas, rodantis ateities tendencijas.

Nuo Osamos bin Ladeno mirties al Qaeda tiesiogiai propagavo ne tik savarankiškus teroristinius veiksmus, bet ir kibernetinį džihadą.

Kadangi internetas visada buvo vienas pagrindinių informacijos šaltinių, per kurį teroristai mokomi siekti savo tikslų, didėjant kibernetiniams išpuoliams vykdyti reikalingų priemonių ir būdų prieinamumui ir apie sėkmingai įvykdytas operacijas plačiai informuojant internete, grėsmė nuolat auga.

Ataskaitoje pripažįstama, kad Anglijos kovos su terorizmu tarnybos turėtų labiau stengtis išsiaiškinti teroristų naudojimosi internetu būdus ir kad tarptautinis bendradarbiavimas yra labai svarbus.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad „teisėsaugos veiksmai, šalinant su terorizmu susijusią informaciją, talpinamą Anglijoje, buvo veiksmingi, tačiau mes žinome, kad tą pati turinį galima lengvai perkelti į užsienio serverius, kur jiems Anglijos įstatymai neturėtų jokio poveikio.“

„Vienas svarbiausių ryšių mus sieja su JAV, kuri yra didžiausia pasaulyje tinklalapių ir serverių talpinimo paslaugų teikėja internete. Vienas iš pagrindinių mūsų darbotvarkės klausimų bus visuomenės švietimas, kurio tikslas – padaryti interneto aplinką „priešiškesnę“ teroristams.“

Ataskaitos išvada: „Teroristų grupuotės toliau naudosis visiems prieinamomis technologijomis, planuodamos ir vykdydamos išpuolius, darydamos savo operacijas saugesnėmis ir kur kas pavojingesnėmis. Strateginiu požiūriu interneto ir virtualios erdvės svarba taip pat didės.“

Vyriausybė jau skiria 650 mln. GBP savo elektroninės informacijos apsaugai, kurią vykdo šalies Kibernetinio saugumo ir informacijos apsaugos tarnyba.

Išsamesni duomenys apie išlaidas ir jų paskirtį bus pateikti šiais metais, paskelbus šią ataskaitą.