Turbūt jau visi pastebėjote, jog visai neseniai (t.y. 2011 m. kovo 14 d.) Microsoft milžinė oficialiai išleido savo devintąją naršyklės versiją. Daugeliui ši naujiena nebuvo ilgai laukta, kadangi nemaža dalis internautų jau spėjo Microsoft „brolį“ Internet Explorer 8 iškeisti į daug patrauklesnes Firefox, Google Chrome ar Opera naršykles. Ar naujoji naršyklė turi tam tikrų atsinaujinusių ypatingų savybių, kad ištaisytų savo pirmtako klaidas? Toks ir buvo nedidelės apžvalgos, kurią atlikome, atidžiau išnagrinėję naujosios naršyklės savybes, tikslas.

Oficialioje svetainėje Microsoft nurodė net devynias priežastis, kodėl turėtumėte rinktis būtent šią naršyklę:

 1. Sparti – dėl aparatūros paspartinto teksto, vaizdo įrašų ir grafikos funkcijos žiniatinklio svetainės veiks kaip jūsų kompiuteryje įdiegtos programos.
 2. Nesudėtingas ir supaprastintas naršyklės dizainas – pateikia pagrindinius reikiamus valdiklius ir suteikia žiniatinkliui svarbiausią vietą.
 3. Vienu paspaudimu nueikite į parankines svetaines – naudodami „Prisegtos svetainės“ funkciją galite nueiti į parankines svetaines tiesiai iš operacinės sistemos Windows užduočių juostos, ir jums nereikėsią pradžių atidaryti naršyklės.
 4. Atsinaujinusi paieška – toje pačioje vietoje galima eiti į žiniatinklio svetainę arba pradėti iešką.
 5. Perkurtas mygtukas naujam skirtukui atidaryti – dabar galite greitai pasiekti dažnai lankomas svetaines, taip pat galite iš naujo atidaryti uždarytus skirtukus arba pradėti InPrivate naršymo sesiją.
 6. Integravimas su Windows 7 – su funkcijomis „Kibimas“, „Prisegtos svetainės“, „Spartieji sąrašai“ ir miniatiūrų peržiūros valdikliais Internet Explorer9 ir Windows 7 suteiks jums geriausią žiniatinklio sąsają naudojant Windows.
 7. Pagerintas išorinių priedų valdymas – „Išorinių priedų našumo patarėjo“ priemonė parodo, ar išorinis priedas lėtina jūsų naršyklės veikimą ir leidžia jį išjungti arba pašalinti, tokiu būdu užtikrinama, kad jūsų naršyklė visą laiką išliktų sparti.
 8. Padeda valdyti jūsų privatumą – apsauga nuo sekimo leidžia riboti naršyklės ryšius su tam tikromis svetainėmis, kad jūsų informacija išliktų privati.
 9. Palaiko atsiunčiamų failų tvarką – atsisiuntimo tvarkytuvas palaiko kintantį iš interneto atsisiunčiamų failų sąrašą, praneša, jei failas gali būti kenkėjiškas, ir leidžia pristabdyti atsisiuntimą ir paleisti jį iš naujo.

Kadangi naršyklė turi devynis patobulinimus, mes ir įvertinome juos kaip pasiteisinusius arba neįgyvendintus. Tolimesni rezultatai pateikti po kelias savaites trukusio naršyklės bandymo. Apsiribosime trumpais paaiškinimais ir svarbiausiais aspektais.

 1. Greitis ir stabilumas

Naršyklė pasileidžia daug sparčiau nei bet kada, nežinome, ar dėl to, kad joje pakankamai mažai liko tokių funkcijų, kaip pasirenkamieji nustatymai, ar dėl perdaryto Java plėtinio varikliuko, bet naršyklė iš tiesų veikia nepriekaištingai greičio atžvilgiu. Šiai vertinimo kategorijai dedame didelį pliusą.

 1. Išvaizda ir dizainas

Atsiveriant pagrindinį langą, jis būna pakankamai tuščias. Viskas, ką galite rasti – tai adresų juosta, mygtukai pirmyn ir atgal, namų mygtukas, parankiniai ir nustatymai. Tai vertiname neigiamai, nes dėl to naršyklė atrodo niūriai ir negražiai, kaip pilkas popieriaus lapas. Dizaino keitimo priedų naršyklė neturi, tad šiai vertinimo kategorijai dedame minusą.

Internet Explorer 9

 1. „Favorites“ arba adresų nuorodos

Adresų nuorodos išdėstymas atitiko lūkesčius, kadangi galime greitai, efektingai ir be didelių pastangų susirasti savo svetainės adresą tarp aplankalų, taip pat „Feed“ atnaujinimą arba „History“ praeities nuorodą tame pačiame lange. Šiai kategorijai – pliusas.

 1. Atnaujinta paieška

Paieškos varikliukas tikrai nustebino, nepaisant ilgos ir „sunkios“ istorijos, likusieji tinklalapiai atmintyje atsiranda žaibo greitumu naudojant itin mažai kompiuterio resursų. Matomas efektyvus pokytis pačiame varikliuko tobulinimo srityje. Nepaisant to, paieškoje galite ieškoti ir failo nuorodų pačiame kompiuteryje, tokios funkcijos paskirtis nelabai aiški ir naudinga, kadangi paiešką „Windows 7“ sistemoje galite rasti paspaudę „Start“ (pradėti) mygtuką. Funkcija tikrai nereikalinga paprastam vartotojui, tik eikvojama naršyklės sparta. Šiai kategorijai – silpnas pliusas.

 1. Naujo skirtuko atidarymas

Likome sužavėti greičiu, bet ne pagrindine mintimi, jog atidarius skirtuką atsivėrusiame lange turite matyti jūsų dažniausiai lankomas svetaines. Jeigu norite, kad naujame skirtuke atsidarytų Google, turėsite gerai paieškoti, kaip tai padaryti. Nepaisant to, Taskbar juostoje Internet Explorer 9 ikona apsikrauna tokiu skaičiumi papildomų langų, kiek turite skirtukų. Tai išties erzina, jei mėgstate dirbti su keliomis svetainėmis vienu metu. Šiai kategorijai – minusas.

Explorer

 1. Sinchronizacija su Windows 7

Šioje skiltyje kažkokių tai ypatingų savybių nepastebėjome, tad galime teigti, kad ši savybė neturi nieko bendro su naujovėmis. Minusas.

 1. Išorinių priedų patarėjas

Funkcija iš tiesų veiksminga, pavyzdžiui, jeigu įsirašysite Skype paketą, jis automatiškai įdiegs jums Skype Toolbar į naršyklę, o dėl didelio tokių įskiepių skaičiaus naršyklės apkrova tampa didžiulė, kuo daugiau – tuo blogiau. Išorinių priedų patarėjas leidžia tokius įskiepius pašalinti ar išjungti, ir taip pat numato galimą laiką, kurį sugaiš naršyklė, kol atidarys pagrindinį naršymo langą. Šiai kategorijai didelis pliusas.

 1. Privatumas

Naujovė – privatus naršymas; aktyvavus šią funkciją, jokie sekimo, istorijos žurnalai nepildomi, todėl tokiu būdu galite apsaugoti savo asmeninę informaciją na, tarkime, nuo šeimos narių. Šiai inovacinei idėjai – pliusas.

Privatumas

 1. Failų atsiuntimas

Paskutinė naršyklės inovacija, kuri, deja, nerealizuota. Bandyta plagijuoti atsiuntimo langelį nuo Firefox, tačiau nesėkmingai, kadangi atsiuntimo langas nėra labai informatyvus, nerodo atsiuntimo greičio, taip pat automatiškai negalima pasirinkti, kur išsaugoti failą. Šiai kategorijai – minusas.

Iš 9 naršyklės savybių teigiamai įvertinome net 5 – šis kiekis iš tiesų džiugina, kadangi buvo imtasi radikalių pakeitimų, siekiant susigrąžinti internautus, pasitelkus naršyklės patrauklumą ir greitį, kurį prarado pirmtakas. Iš dalies naršyklė pateisina savo gerus ketinimus, bet tai padaryta gana pavėluotai, kadangi „Firefox“, kuris skelbiasi esąs draugiškas ir laisvas žiniatinklis, sukūrė šiltą atmosferą vartotojų atžvilgiu, „Google Chrome“ turi paprastumo ir puslapių vertimo galimybes tarp tinklalapių realiu laiku, o „Opera“ pasižymėjo dėl savo taip vadinamos „Speed Dial“ savybės. Taigi, Microsoft dar teks gerai pasukti galvas, kaip sudėti visas šias savybes į vieną paketą ir aplenkti konkurentus, kurie anaiptol nežada ilgai miegoti ir stovėti vietoje tolimesnio naršyklių tobulinimo srityje.